הרוטשילדים

די ראטשילד'ס
מחזמר ביידיש עם טובי היוצרים והשחקנים
זהו מחזמר על תולדות משפחת רוטשילד המתבססת בפרנקפורט בסוף המאה ה- 18 קורות אבי המשפחה ובניו וקורות האימפריה הכלכלית שחלשה על אירופה, והפכה לחלום קלאסי של יהודים רבים "לו הייתי רוטשילד…" קורות המשפחה שתרומתה להגשמת הרעיון הציוני בארץ ישראל היתה מפעולותיה המבורכות. משפחת רוטשילד הינה גולת הכותרת של היהודי "המתקדם" המנוגד ליהודי הגלותי שחי במדינות אירופה. במחזה ניכרת השפעת האירועים ההיסטוריים של התקופה במדינות בהן ביססו הרוטשילדים את עסקיהם (צרפת, גרמניה, אנגליה, אוסטריה ואיטליה) על התערותם, השתלבותם וביסוס מעמדם האישי, החברתי והכלכלי.
המחזמר "הרוטשילדים" הוצג לראשונה בברודווי לפני 30 שנה וזכה להצלחה רבה על בימות רבות בעולם. הבמאי דרק גולדבי ביים גם את הגרסה הראשונה שהוצגה בברודווי, ויוצרי ה"רוטשילדים" (מחזה, שירים ומוסיקה) יצרו גם את המחזמר הידוע "כנר על הגג".
מחזה: שרמן ילן, מוסיקה: ג'רי בוק, שירים: שלדון הרניק, תרגום המחזה ליידיש: יוסף בראל, עיבוד ותרגום השירים ליידיש: יענקלה אלפרין, בימוי: דרק גולדבי, ניהול מוסיקלי: רוני וייס, כוריאוגרפיה: טרי ג'ון בייטס, עיצוב תפאורה ותלבושות: יוסי בן-ארי, הדכה קולית: עדי עציון-זק, עיצוב תאורה: מישה צ'רניאבסקי, תרגום סימולטני: לורה סהר.
משתתפים: דודו פישר, ענת עצמון, טרייסי אברמוביץ, עדי ארד, קובי בר, עופר גולן, מוניקה ורדימון, ישראל טרייסטמן, הלנה ירלובה, צחי מילמן, קרול מרקוביץ, גרא סנדלר, רינת עמנואל, אירמה סטפנוב, אורי קובלסקי, אמיתי קדר, מיכאל קייט, אנדריי קשקר.