יושה עגל

יאָשקע קאַלב
דרמה מאת ישראל יהושע זינגר
דרמה מרתקת זו מתחילה ברצונו של האדמו"ר מנישווה, הרבי ר' מלך, שנתאלמן משלושת נשותיו, להתחתן עם מלכה'לה היתומה. כדי שיוכל להתחתן הוא משדך את בתו שרה'לה עם נחומצ'ה, בנו של הרב מרחמנובקה. כשנחומצ'ה וחמותו הצעירה מלכה'לה מתאהבים הסיפור מסתבך, אך בטרם מכלה איש את סיפור אהבתם מתה מלכה'לה ועמה נקבר עוברה, פרי חטאם המשותף. נחומצ'ה בורח ובמשך 15 שנה הוא נע ונד עד שהוא מגיע לביאלאגורה, שם הוא נעשה עוזר לצידו של קברן העיירה. צביה, בת הקברן מתאהבת בו, מנסה לשכב עימו והוא מנסה להינצל פניה. צביה הרה לזנונים מהמבריחים המתעסקים איתה ותושבי העיר מאשימים אותה ואת יושה עגל (שמו של נחומצ'ה ופיהם) במגפה עקב יחסיהם. על מנת להפסיק את המגפה הם מנסים לחתן את השניים. יושה שוב בורח וחוזר לנישווה אל אישתו העגונה שרה'לה. האדמו"ר ר' מלך, מקבלו באהבה ורוצה שיירש את מקומו. הרב מביאלאגורה ר' מאיר'ל בא לנישווה, מגלה את יושה עגל ודורש לשפטו. במשפט הדרמטי מתמוטט האדמו"ר מנישווה ומת. כשהגבאי מכריז שעל נחומצ'ה לתפוס את מקומו של האדמו"ר, בורח נחומצ'ה ומתחיל לנדוד שוב כשהוא נושא בליבו את כאב אהבתו הגדולה והראשונה למלכה'לה. סיפור בריחתו ונדודיו של נחומצ'ה מגולל מסכת של פיתוי, חטאים, אהבה, שקרים ומסתרי הקבלה בדרמה מרתקת מאת ישראל יהושע זינגר.
עיבוד ובימוי: יואל זילברג, יידיש: ישראל רובינצ'יק, תפאורה ותלבושות: פרידה קלפהולץ-אברהמי, תאורה: מישה צ'רניאבסקי, מוסיקה: מישה בלכרוביץ, תירגום סימולטני לעברית: לורה סהר.
משתתפים: ישראל טרייסטמן, קרול מרקוביץ, מאשה בלקינה, הלנה ירלובה, ואדים קוטלרוב, טרייסי אברמוביץ, שמואל הילמן, איציק עצמון, יוסי סוקולסקי, יונת מתן, זלמן טיקטין, אנאבלה, אורי קובלסקי, אנדריי קשקר, מישה טפליצקי.